Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NEJPREDÁVANEJŠIE

Cena 52,90 €
Na dotaz
Cena 106,00 €
Na dotaz
Cena 49,50 €
Na dotaz

TOVAR V AKCIÍ

Cena 565,00 €
Na dotaz
Cena 106,00 €
Na dotaz

KONTAKT

E-shop IQ Home
info(a)iq-home.sk

INTELIGENTNÝ DOM » Čo dokáže inteligentný dom
Čo dokáže ovládať inteligentný dom

Inteligentné svetlá sa zapnú vtedy, keď to potrebujete, hoci máte plné ruky s nákupom. Už žiadne plytvanie energiou. Pri použití senzorov, ktoré detekujú pohyb a silu svetla, systém vie, že stačí svetlo zapnúť na 30% a nechať ho zapnuté napríklad 20 sekúnd po poslednej detekcii pohybu. Ak sa budete v priestore pohybovať, senzor dokáže zaznamenať, že vykonávate činnosť v priestore – napríklad upratovanie. Svetlo vám zosilní na 50% a vypne ho napríklad 15 sekúnd po poslednom pohybe (odchode) z priestorov. Súčastné vypínače ostanu vo Vašom dome naďalej plne funkčné. Tlačidlo odchodu z domu vypne všetky zbytočné svetlá a Vy už nemusíte behať po celom dome a vypínať svetlá v každej izbe.

Inteligentné kúrenie: Ovládanie vykurovania nekomunikuje iba medzi kotlom, termostatmi a hlavicami. Kúrenie ovplyvňuje rada dalších modulov inteligencie ako napríklad dverové senzory, multisenzory, tlačidlá, ktoré indikujú prítomnosť domácich. Ak ostalo otvorené okno, systém stlmí kúrenie a upozorní Vás na to notifikáciou. Kúrenie sa vypne keď odídete z domu alebo keď je otvorené okno, zníži sa teplota v izbe, kde sa nikto nenachádza. Pričom dokážete ušetriť veľké množstvo energie.

Inteligentná klimatizácia dokáže spolupracovať s ďalšími senzormi a modulmi. Ak už žalúzie nedokážu uchrániť domácnosť pred prehrievaním, dajú signál klimatizácií a tá sa automaticky spustí. Ak je otvorené okno, systém Vám dá o tom vedieť a Vy sa rozhodnete čo urobíte. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia klimatizácie na automatické spustenie, keď teplota prekročí určitú hranicu.

Inteligentné žalúzie: Fibaro žaluziový modul v prípade nepriaznivého počasia ochráni vaše exterérové žalúzie pred znehodnotením. Ak je silný vietor vytiahne žalúzie a upozorní Vásna to notifikáciou. Modul dokáže na základe vonkajších podmienok /slnko, zima/ meniť automaticky polohu žalúzií aby šetril vaše peniaze za kúrenie a chladenie. Samozrejmosťou je pamäť polohy a stavu roliet, žalúzií alebo markíz, ktoré ovláda.

zaluzie fibaro

Inteligentné zavlažovanie sa vie vždy prispôsobiť počasiu a naplytvá tak zbytočne vodou. Automatický režim závlahy sa neustále upravuje podľa teploty, vlhkosti a výskytu zrážok. Inteligentné zavlažovanie vie vynechať alebo posunúť režim závlahy, ak vonku prší.Inteligentné ovládanie multimédií Vám umožní ovládať všetky Vaše zariadenia pomocou jedného ovládača, prípadne len vlastným hlasom. Multimédiá ľahko zahrniete do scén – napríklad Film – spustí sa TV, zapne sa DVD, vypne sa rádio, zatiahnu sa žalúzie, vypnú sa svetlá, lampa sa stmaví na 30%, zapne sa podsvietenie RGBW za TV a to všetko len jedným kliknutím.

Farebné osvetlenie: Odteraz už farba nebude znamenať len farebný odtieň Vašej miestnosti. Pri inteligentnom dome viete využiť farbu ako signál či varovanie. Napríklad ak praskne potrubie všetky RGB osvetlenia sa zapnú na modro, ak sa zvýši obsah CO2 RGB začne blikať na červeno. Prípadne pri neoprávnenom vstupe do domu môžu všetky lampy blikať na farebno. Farby sa môžu meniť na základe teploty, počasia, pohybu... Využiť môžete aj úsporné osvetlenie, napríklad ak pohybový senzor vidí pohyb na chodbe po 23.00 hod, tak už nezapína hlavné osvetlenie, ale rozsvieti na 30% RGBW pás.

Elektrické zariadenia dokážete teraz ovládať na diaľku. Môžete si zapnúť filtráciu bazéna, spustiť čerpadlo kúrenia, vypnúť žehličku z práce ak Ste to v rannom zhone nestihli urobiť...  Prípadne po nastavení scény - Ráno - sa Vám po zazvonení budíka spustí Vaša obľúbena hudba, zapne svetlo na 30%, pripravý ranná káva a vytiahnu sa žalúzie. Všetky Vaše spotrebiče dokážete teraz ovládať odkiaľkoľvek, a stále máte pod kontrolou ich aktuálny stav a spotrebu energií. Prehľadné grafy Vám pomôžu odhaliť najväčších ,,žrútov,, elektrickej energie vo Vašej domácnosti. Po nastavení scény - Odchod z domu - Váš dom vypne všetky spotrebiče, svetlá aj kúrenie napríklad okrem chladničky. 
Zabezpečenie proti krádeži: Pohybový senzor pri aktivovaní dokáže identifikovať aj ten najmenší pohyb v domácnosti a upozorní Vás na to SMS alebo notifikáciou. Inteligentný senzor umožňuje jedinečné nastavenie pre Vašich domácich štvornohých miláčikov. Môžete tak nastaviť veľkosť snímaného objektu, aby systém zaznamenal pohyb pri skutočnom neoprávnenom pohybe, ale aby nebral do úvahy pohyb malých domácich zvierat. Fibaro pohybový senzor má vstavaný aj senzor otrasov. Akýkoľvek pokus o zmenu pohľadu senzoru spustí alarm a systém Vás bude informovať na mobilný telefón.

pohyb senzor

Bezpečnosť: požiar, záplava, CO2, všetky senzory Vás včas informujú, aby ste stihli čím skôr zareagovať a predišli veľkým škodám. Odteraz môžete mať pod kontrolou naozaj čokoľvek a naučiť dom ako sa má správať v rôznych situáciách. A nielen to. Inteligentný systém Vas nie len informuje, ale dokáže aj aktívne zasiahnúť. (Napr. ak systém zistí že Vám preteká práčka, okrem toho že Vám pošle notifikáciu na mobil, tak zastaví hlavný prívod vody a vypne elektrickú zásuvku na práčke).

IP Kamery: sledujte dianie vo Vašom dome pomocou IP kamier. V prípade zaregistrovania pohybu vo Vašej neprítomnosti, kamera odfotí stav a pošle Vám fotku na mobil spolu s notifikáciou o pohybe a Vy rozhodnete čo ďalej. Celý systém môžete teraz spravovať v jednej aplikácií. Teraz už nič nebráni tomu, aby ste aj Vy mali svoj ,,Dom pod Palcom,,

Inštalácia Fibaro si nevyžaduje žiadne stavebné úpravyžiadne ťahanie extra káblov a ani dlhé hodiny upratovania po inštalácií. Naše miniatúrne moduly môžu byť nainštalované do každého vypínača na stene, do každej zásuvky, prepínača žalúzií a sú kompatibilné s každým elektrickým systémom.

Super veci, to by sa mi zišlo. Ale ako začať, ak nechcem veľa investovať?