Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod » Senzory » FIBARO CO SENZOR


    

FIBARO CO SENZOR

Na dotaz

 

Dostupnosť: 3 dni
Číslo produktu: FIB1106
Cena:
98,90 €

Špecifikácia produktu

Senzor monitoruje výskyt oxidu uhoľnatého vo Vašom dome a upozorní Vás ak sa jeho obsah v ovzduší priblíži k škodlivým hodnotám. Vďaka veľmi citlivému senzoru CO je zariadenie schopné detekovať CO aj vo veľmi malej koncentrácií. Ak hodnota narastá dlhodobo vie senzor upozorniť aj dopredu že niečo nie je v poriadku.

Zariadenie vie upozorniť na prekročené množstvo vstavanou sirénou alebo blikajúcov LED-kou. Samozrejme vďaka Zwave Plus kompatibilite je možné spárovať sezor s vašou domácou sirénou cez Zwave sieť.

g

Presne merania CO

Certifikovaný senzor oxidu uhoľnatého s výnimočnou presnosťou merania je schopný odhaliť aj mierne zvýšené množstvo oxidu uhoľnatého, ktoré je dostatočné na to, aby ovplyvnilo vaše pohodlie. Pri vyšších koncentráciách vás Fibaro CO Sensor ihneď informuje o hrozbe. Snímač funguje aj bez pripojenia k systému, takže dokáže nepretržite monitorovať domov. Ak uvidíte zelenú ikonku, môžete byť v kľude. Oxid uhoľnatý nie je vo vzduchu, alebo je ho minimálne množstvo zdraviu neškodné. Žltá ikonka signalizuje mierne zvýšenú koncentráciu CO, ktorá môže mať vplyv na to, ako sa cítite. V takom prípade pustite ventiláciu, otvorte okno a nájdite zdroj vzniku. Červená ikonka je kritická. Hladina CO je ohrozujúce váš život. V takom prípade nasledujte pravidlá pre kritickú hladinu CO.

Jednoduchosť, ktorá zachraňuje životy

Senzor teploty

Vstavaný teplotný snímač umožňuje nastaviť vykurovanie a klimatizáciu s väčšou presnosťou. Ak systém zistí náhly nárast teploty, môže to pomôcť odhaliť miesta, kde by mohlo dôjsť k požiaru.

Zvuková výstraha

Zvuková výstraha vás upozorní, keď sa koncentrácia oxidu uhoľnatého stane nebezpečnou. Signalizuje stav snímača a nízku úroveň nabitia batérie. Keďže ide o samostatné zariadenie pracujúce nezávisle na systéme – alarm sa spustí aj vtedy, keď dôjde k výpadku elektrickej energie vo Vašej domácnosti.

BSI Certifikát

Senzor Fibaro CO je zariadenie, ktoré môže zachrániť životy, preto musí spĺňať platné požiadavky normy EN 50291-1:2010. Testy, či zariadenie spĺňa požiadavky vykonávajú akreditované skúšobné laboratória BSI group. Každý senzor podlieha nepretržitej kontrole, ktorá zahŕňa rutinné testovanie produktov a hodnotenie procesov kontroly kvality výroby.

Informácie vždy poruke

Notifikácia o aktuálnej zmene hladiny oxidu uhoľnatého dostanete ihneď na Váš chytrý telefón, alebo tabliet. Rovnako tak môžete ľahko sledovať podrobnú históriu predchádzajúcich udalostí, kedy len budete chcieť.

Majte svojich blízkych v bezpečí

Oxid uhoľnatý môže byť nainštalovaný do ľubovolnej miestnosti v dome. Umiestnite Fibaro CO Senzor kde chcete ochrániť svojich najbližších.

Nevyžaduje riadiacu jednotku

Fibaro senzor oxidu uhoľnatého môže fungovať ako samostatné zariadenie. Avšak potom nespokytuje funkcie dostupné cez systém, avšak stále funguje ako precízny a efektívny senzor oxidu uhoľnatého. Môžete ho darovať aj svojim blízkym aj keď nevlastnia a nepoužívajú Fibaro systém.

Vyťažte z Detektora CO viac

Technické Detaily

 • Rádiový protokol: Z-Wave (čip série 500)
 • Rádiová frekvencia: 868.4 MHz EU
 • EU smernice: RED 2014/53/EU; RoHS 2011/65/EU; EN 50291-1:2010
 • Napájanie: CR123A batéria, 3.0V DC
 • Životnosť pri typických podmienkach: 8 rokov
 • CO rozsah merania koncentrácie: 0 – 450 ppm
 • Presnosť merania: ±10ppm / ±5%
 • Operačná teplota: 0 – 50°C
 • Operačná vlhkosť: 10-95%RH bez kondenzácie
 • Zvuková úroveň alarmu: 85 dBA na 3 metre (10 stôp)
 • Doba odozvy alarmu pri základných nastaveniach: 50ppm 60-90min; 100ppm 10-40min; 300ppm <1.5min
 • Dosah: do 50m exteriér; do 40m interiér (podľa použitých konštrukčných materiálov)
 • Rozmery (priemer x výška): 65 x 28 mm