Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod » Senzory » FIBARO FLOOD SENSOR GEN5 (FGFS-101-ZW5)


    

FIBARO FLOOD SENSOR GEN5 (FGFS-101-ZW5)

Na dotaz

 

Dostupnosť: 3 dni
Číslo produktu: FIB1111
Cena:
59,99 €

Špecifikácia produktu

Hlavnými prednosťami detektoru zaplavenia FIBARO je pokročilá technológia, praktickosť a moderný dizajn. Nevyžaduje žiadnu údržbu či zložitú inštaláciu. S mimoriadnou presnosťou Vás upozorní na hrozbu zaplavenia a prudký nárast či pokles teploty.

Inšpirovaný prírodou

Dizajn zariadenia Fibaro Flood Sensor bol inšpirovaný samotnou kvapkou vody. Každa jedna kvapka vody, podobne ako moduly systému Fibaro, môže existovať individuálne alebo byť spojené dokopy a tak vytvoriť jednotný ekosystém. Flood Sensor je vyrobený s dôrazom kladeným na vysokú kvalitu v každom jednom detaile. 

fibaro flood sensor gen5

Zlaté teleskopické sondy

Fibaro Flood Sensor je vybavený tromi ultra citlivými sondami, ktoré sú pokryté 24 karátovým zlatom. Sofistikovaný teleskopický mechanizmus umožňuje umiestnenie snímača na ľubovoľnom mieste, a to aj na nerovnom povrchu. Pozlatenie nožičiek zabraňuje korodovaniu sond a poskytuje najpresnejšiu detekciu kvapaliny. To všetko Vám umožní rýchlo reagovať pri detekcii poruchy.

Neunikne mu ani kvapka

Perfektná kombinácia

Pokročilé scény umožnia Vašej riadiacej jednotke Home Center  samostatne vykonať príslušné kroky bezprostredne po zistení rizika záplavy alebo požiaru. Aj pri najmenšej detekcii kvapaliny v blízkosti práčky pošle senzor zaplavenia signál do spínača, ktorý vypne hlavný ventil prívodu vody a odpojí práčku od elektrickej energie, ktorá je pripojená pomocou nástennej zástrčky Fibaro. V prípade detekcie požiaru spínač uzavrie hlavný ventil na prívode plynu, riadiaca jednotka zabezpečí rozsvietenie svetiel označujúcich vašu únikovú cestu. Toto sú len niektoré z možností, ktoré môžete dosiahnuť ak spojíte jednotlivé moduly a zariadenia v systéme Fibaro.

Spoľahlivý za všetkých okolností

Zariadenie Vás upozorní pri otvorení či poškodení krytu. Snímač náklonu a zmeny polohy Vás upozorní pri neúmyselnej manipulácii. Kryt detektora je odolný voči nárazu, tlaku a vode. Elektronika funguje pri teplotách od -10 ° do 95 ° C a celé zariadenie dokáže plávať na vode.

 

Alarmová Siréna

Zabudovaná poplachová siréna vám pomôže reagovať rýchlo v prípade povodní, rýchlej zmeny teploty alebo pri pokuse manipulácie so zariadením.

 

Vstupy / Výstupy

Vstupná svorkovnica umožňuje pripojenie externej sondy a inštaláciu snímača na ľubovoľnom mieste. Výstupný terminál umožňuje pripojenie k poplašnému systému.

fibaro flood sensor gen5

Teplotný senzor

Vstavaný snímač teploty môže byť použitý na riadenie podlahového vykurovania alebo môže slúžiť ako senzor požiarneho poplachu pre detekciou rýchleho nárastu teploty.

Kombinácie viacerých možností

Flood Sensor môže byť napájaný z batérie /výdrž 2,5 roka/ alebo pomocou VDC v závislosti od miesta prevádzky. Senzor pracuje na 12 alebo 24 VDC. Vďaka výstupnému terminálu môže byť Fibaro Flood Sensor integrovaný aj s akýmkoľvek poplachovým systémom. Vstupná svorkovnica umožňuje pripojenie externej kontaktnej sondy na použitie snímača povodní na miestach s obmedzenou dostupnosťou. Bezdrôtové spojenie Z-Wave umožňuje ľahké spojenie i preposielaním správ cez viac modulov v prípade nedostatočného signálu. Môžete však využiť aj komunikácie pomocou kábla napríklad kvôli napojeniu na existujúce zabezpečovací systém. Vďaka vstupu pre externú sondu môžete strážiť aj ťažko dostupné miesta či napríklad hladinu vody v studni.

fibaro flood sensor gen5

Dvojitá ochrana

Fibaro Flood Sensor je krásny, čo ho robí žiaducím pre ľudi aby sa ho chytili a pozreli sa naň bližšie. Akýkoľvek pohyb alebo premiestnenie môže senzoru zabrániť v tom, aby slúžil svojmu účelu, preto bude premiestnenie detekované vďaka zabudovanému detektoru pohybu. Toto zariadenie zohráva dôležitú úlohu pri ochrane Vášho majetku, monitoruje Váš domov a pomáha Vám rýchlo reagovať.

Fibaro ochrane opatrenia pre bezpečie deti

Vizuálne farebné zobrazenie

Jeden pohľad stačí na to, aby ste zistili, čo sa stalo, vďaka farebnému svetlu. V závislosti od farby zabudovaného LED osvetlenia záplavového senzora, budete vedieť, či senzor detegoval vodu alebo zníženie/zvýšenie teploty. So vstavaným testerom rozsahu Z-Wave môžete ľahko určiť, či miesto, ktoré ste vybrali pre snímač, umožňuje komunikáciu s hlavným ovládačom alebo budete musieť použiť externú drôtovú sondu, aby ste zabezpečili správnu činnosť snímača.

Fibaro RGB LED

Extrémne odolný senzor

Snímač je navrhnutý tak, aby pracoval v najtvrdších podmienkach. Pracuje správne pri nízkych alebo vysokých teplotách, od -10 ° C do 95 ° C (pri použití správnej batérie). Môže zvládnuť akýkoľvek typ záplava, či už je to rýchla alebo pomalá záplava. Kryt je vodotesný, umožňuje priamy kontakt s kvapalinou a zabraňuje ponoreniu, čo by spôsobilo, stratu komunikácie.

Okrem vody rozpozná aj požiar

Integrovaný teplotný snímač umožňuje, aby senzor bol použiteľný aj pre podlahové vykurovanie, alebo ako požiarny alarm tak, že zachytí rýchly nárast teploty. Vstavaná alarmová siréna Vám pomôže rýchlo reagovať v prípade povodní, rýchlej zmeny teploty, alebo neoprávnenej manipulácie.

Fibaro senzor požiaru

Technická špecifikáciá

 • Napájanie: 12-24 VDC alebo typ batérie: CR123A
 • Spotreba energie (v prevádzke VDC cez kábel): 0,4W
 • Maximálny prúd na výstupoch: 25mA
 • Maximálne napätie na výstupoch: 40V (AC alebo DC)
 • Rádio protokol: Zwave 868,4 MHz
 • Dosah: až 50m vonku; až 30m vnútri budovy (v závislosti od konštrukcie budovy)
 • Prevádzková teplota: 0 - 40°C
 • Merateľný teplotný rozsah: -20 až 100°C
 • Presnosť merania teploty: 0,5°C (v rozsahu 0-40°C)
 • Rozmery (priemer x výška): 72 mm x 28 mm