Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod » Ovládanie brán a žalúzií » FIBARO ROLLER SHUTTER 2 (FGR-222)


    

FIBARO ROLLER SHUTTER 2 (FGR-222)

Na dotaz

 

Dostupnosť: 3 dni
Číslo produktu: FIB0502
Pôvodná cena 59,99 €
Cena:
57,90 €

Špecifikácia produktu

Bezdrôtovo riadený modul slúži na ovládanie motorizovaných roliet, žalúzií, markíz a brán. Fibaro ovládač  je určený na inštaláciu do elektrickej krabice za vypínač. Modul je napájaný jednofázovým striedavým prúdom a zaisťuje presné polohovanie žalúzií, markíz a brán, takže ich môžete nastaviť do požadovanej pozície. Pri použití s jednotkou Fibaro Home Center ponúka modul tiež funkciu merania spotreby elektrickej energie.

 

Inteligentné rolety

Fibaro žaluziový modul v prípade nepriaznivého počasia ochráni Vaše exterérové žalúzie pred poškodením. Ak je silný vietor vytiahne žalúzie a upozorní Vás na to bezplatnou notifikáciou. Modul dokáže na základe vonkajších podmienok /slnko, zima/ meniť automaticky polohu žalúzií, aby šetril Vaše peniaze za kúrenie a chladenie. Samozrejmosťou je pamäť polohy a stavu roliet, žalúzií alebo markíz, ktoré ovláda. (Polohovanie je možné iba pre motory s mechanickými spínačmi. Pre motory s elektrickými limitnými spínačmi funguje otvorenie/zatvorenie bez polohovania.)

perfektná kalibrácia

Ručné aj vzdialené ovládanie

Žaluziový modul Vám umožní jednoduché vzdialené ovládanie nech už ste kdekoľvek a to všetko s presnou vizualizáciou polohy žalúzií. Vďaka inteligencii systému FIBARO môžete ovládať tienenie v celom dome jedným tlačidlom, alebo nastaviť automatické vytiahnutie v určitý čas. Nezáleží či ste doma, v práci, či na dovolenke. Tlačidlo na stene nie je pre systém FIBARO zďaleka jediný spôsob ovládania. Vaše tienenie môžete pohodlne riadiť na diaľku pomocou mobilnej aplikácie , prípadne môžete využiť ďalšie ovládacie prvky FIBARO, ako je kľúčenka , či bezdotykový ovládač Swipe . Samozrejmosťou sú aj bezdrôtové tlačidlá, ktoré môžete umiestniť kamkoľvek na stenu bez toho, aby ste museli naťahovať jediný kábel.

5 riadiacich módov

Na základe typu zariadenia, ktoré budete pomocou žalúziového modulu ovládať je pripravených 5 individuálnych riadiacich módov, ktoré zabezpečia skvelé a intuitívne ovládanie pre konkrétne zariadenie. Napríklad pri konfigurácii žalúzií stačí vybrať mód Žalúzie, čo vám zaistí presnú vizualizáciu ich pozície vrátane naklopenie lamiel v mobilnej aplikácii.

1. brána s polohovaním /nastavením pozície otvorenia/

2. brána bez polohovania

3. rolety s polohovaním

4. rolety bez polohovania

5. žalúzie

5 riadiacich módov

Bezpečnosť je prvoradá

V prípade použitia modulu pre ovládanie garážových brán môžete využiť funkciu ,,pauzy,,. Táto funkcia Vám zaistí, že sa brána sama zatvorí po nastavenej dobe. Môžete tak s pokojom opustiť garáž, bez toho aby ste mali obavy či ste garáž zavreli alebo nie. Pre zaistenie toho, aby sa brána nezatvorila skôr ako opustíte garáž, je potrebné pripojiť IR bariéru alebo ďalší spínač. V prípade hroziaceho nebezpečenstva Vám zaistí okamžité pozastavenie brány.

Kontrola spotreby

Žalúziový modul 2 v sebe skrýva tiež funkciu merania spotreby, vďaka ktorej budete mať detailný prehľad nad spotrebou elektrickej energie. Spoločne s ďalšími zariadeniami FIBARO, ktoré umožňujú meranie spotreby, môžete mať presnú kontrolu nad Vašimi nákladmi.

Majte kontrolu nad spotrebou

Technická špecifikácia

 • Vstupné napätie: 110 - 240V AC 50-60Hz
 • Maximálne celkové zaťaženie: 1kW, 4,3A (230V)
 • Podporované motory: jednofázové AC
 • Normy: R&TTE 1999/5/EC, RoHS 2011/65/EU
 • Prevádzková teplota: od 0°C do 35°C
 • Podporovaný stop mechanizmus: elektrický aj mechanický
 • Zabezpečenie: Z-Wave Network Security, šifrovanie AES-128
 • Pohotovostná spotreba: do 0,8W
 • Rádio Protocol: Z-Wave 868.42MHz
 • Dosah: až 50m vonku; až 30m vnútri budovy (v závislosti od konštrukcie budovy)
 • Rozmery (šírka x dĺžka x hĺbka): 42 mm x 36 mm x 15m