Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

NEJPREDÁVANEJŠIE

Cena 52,90 €
Na dotaz
Cena 565,00 €
Na dotaz
Cena 49,50 €
Na dotaz

TOVAR V AKCIÍ

Cena 565,00 €
Na dotaz
Cena 106,00 €
Na dotaz

KONTAKT

E-shop IQ Home
info(a)iq-home.sk

INTELIGENTNÝ DOM » IQ dom alebo IQ auto
IQ Dom alebo IQ Auto

Už Ste niekedy rozmýšľali nad tým, koľko času človek trávi v aute? Je to priemerne okolo 85 minút za jeden deň. Mnoho inteligentných funkcií v aute si človek už vôbec neuvedomuje, a berie to ako samozrejmu vec. Auto si odomknem diaľkovým ovládaním, nastavím si teplotu, ak je vonku zima  vzduch sa dohrieva a opačne v lete, ak je horúco, klimatizácia vzduch automaticky ochladí. Dažďové, svetelné a bezpečnostné senzory sú dnes už bežnou súčasťou áut.

A čo náš dom. Človek v ňom trávi oveľa viac času ako v aute. Prečo nevyužiť dostupné možnosti ktoré nám súčastný svet prináša v smart technológiach.

dom vs auto

Jedinečný bezdrôtový systém Z-wave, umožňuje zrealizovať inteligentný dom každému, bez ťahania nových káblov a bez sekania do stien a bez veľkých vstupných investícií. Veľká výhoda je postupné pridávanie a rozšírovanie inteligentných prvkov v domácnosti.

Každý sa môže rozhodnúť na základe svojich možností, či začne len s osvetlením, alebo si pridá aj diaľkové ovládanie zásuvky, prípadne vymení termostatické hlavice za inteligentné s cieľom ušetriť na kúrení. Postupne si môže rozširiť sieť o ovládanie multimédií, a ďalšie bezpečnostné prvky proti záplave, proti požiaru alebo proti krádeži.

Pri rodinných domoch je možnosť využiť inteligentné ovládanie žalúzií na základe teploty a polohy slnka, ďalej diaľkové inteligentné ovládanie garážovej brány, prípadne je možné systém rozšíriť o automatické zavlažovanie trávnika ovládaného počasím. Možnosti je veľa, záleží len na Vašej fantázií, nakoľko necháte inteligenciu domu aby robila veci za Vás.

Celkom sa mi to pozdáva! Ale ako začať, ak nechcem veľa investovať?